technical specs
| Pen color | Ocean blue |
|---|---|
| Parts | Shiny chrome |
| Writing type | Fiber tip - available format (0.8mm/1.0mm/1.2mm/1.4mm) |
| Ink Color | Erasable blue |
| Type of refill for this pen | International ink cartridge |
| Opening system | Cap |
| Main material | Resin, chrome metal clip |
| Single pen weight | 15 grams |
| Open Length | 15.4 cm |
| Closed length | 13.4 cm |



Reviews
There are no reviews yet.