technical specs
| Pen color | White pearl lacquer |
|---|---|
| Parts | Shiny chrome |
| Writing type | Fiber tip - available format (0.8mm/1.0mm/1.2mm/1.4mm) |
| Ink Color | Erasable blue |
| Type of refill for this pen | International ink cartridge only. Converter not suitable for diameter reason. |
| Opening system | Cap |
| Main material | Stainless steel |
| Single pen weight | 17 grams |
| Open Length | 13.6 cm |
| Closed length | 12.3 cm |


Reviews
There are no reviews yet.