technical specs
| Pen color | Deep Red lacquer |
|---|---|
| Parts | Shiny chrome plating |
| Writing type | Felt tip - available size 0.8 mm / 1.0 mm / 1.2 mm / 1.4 mm |
| Ink Color | Erasable blue |
| Type of refill for this pen | Short international ink cartridge and ink converter |
| Opening system | Clic cap |
| Main material | Brass |
| Single pen weight | 35 grams |
| Open Length | 16.2 cm |
| Closed length | 14.0 cm |


Reviews
There are no reviews yet.