| Pen color | Aluminium chrome air brushed |
|---|---|
| Parts | Shiny chrome plating |
| Writing type | Felt tip - available size 0.8 mm / 1.0 mm / 1.2 mm / 1.4 mm |
| Ink Color | Erasable blue |
| Type of refill for this pen | Short international ink cartridge and ink converter |
| Opening system | Magnetic cap |
| Main material | Brass |
| Single pen weight | 32 grams |
| Open Length | 15.4 cm |
| Closed length | 13.3 cm |
Aluminium chrome air brushed, shiny chrome parts, felt tip pen
A magnetic touch, its cap is effortlessly drawn to its body, the most practical user will not resist the attractiveness of Eros.
Aluminium barrel and cap with fine hair brushed chrome finish, shiny chrome plating parts and magnetic cap.
$53.00
| Weight | 32 g |
|---|---|
| Dimensions | 154 × 32 × 10 mm |
| Tip size | Extra-fine (0.8 mm), Fine (1.0 mm), Medium (1.2 mm), Broad (1.4 mm) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
There are no reviews yet.