technical specs
| Pen color | Matt black lacquer |
|---|---|
| Parts | Gun plating |
| Writing type | Felt tip - available size 0.8 mm / 1.0 mm / 1.2 mm / 1.4 mm |
| Ink Color | Erasable blue |
| Type of refill for this pen | Short international ink cartridge and ink converter |
| Opening system | Twist Cap |
| Main material | Brass |
| Single pen weight | 33 grams |
| Open Length | 15.3 cm |
| Closed length | 12.9 cm |


Reviews
There are no reviews yet.